Kui kodus ei saa asju aetud…

Eile õhtul toimus Tartus MTÜ koosolek, kus oli kohal muuhulgas 2/3 juhatusest ning ka EENet-i esindaja. Sai arutatud paljusid asju, millest kindlasti tuleb MTÜ Skype’i chatis juttu, kuid selgus ka üks kahetsusväärne tõsiasi.

Kuna EIS (Eesti Interneti Sihtasutus) teeb domeenireformi ilma kogukonna toeta ning on näha, et ka meie MTÜ ei suuda piisavalt efektiivselt EIS-i reformi vastu selle valupunktides organiseeruda, on mõned liikmed (ja tõenäoliselt ka mitte-liikmed) võtnud vaevaks kirjutada kiri IANA-le nõudes kogukonna ja EIS-i vahelise tüli lahendamist sealtkaudu.

On kahetsusväärne, et ühelt poolt MTÜ suutmatus esindada ühiselt EIS-i reformi vastaseid huvisid ning teiselt poolt EIS-i suutmatus kogukonnaga suhtlemisel on loonud olukorra, kus mõnede inimeste arvates on vaja meie väikse vabariigi probleeme lahendada IANA-s ja ICANN-is. Tegu on kindlasti äärmiselt vastuolulise arenguga, millel on nii toetajaid kui ka vastaseid.

Praeguseks on meie andmetel ümber registreeritud vähem kui 1/4 kõigist .ee domeenidest ning vaid paarsada .pri.ee domeeni. Esitasime veel eile õhtul teabenõude selle statistika täpseks koostamiseks. Kui nii edasi läheb pole meil mitte ainult Euroopa kõige kallim domeen, vaid jaanuaris saab tehtud ka “suurpuhastus”, mille järel kaob 3/4 kõigist .ee lõpulistest domeenidest. Tegu saab olema tõsise löögiga Eesti rahvusdomeenile.

Ma loodan, et tulevikus on meil võimalik MTÜ tegemistes saavutada piisav üksmeel, et IANA ja ICANN-i poole lennanud üksikutele kirjadele ei järgneks terve laviin. Eesti tülide suure kella külge panek ei ole kellegi huvides.

Ma loodan, et me saame MTÜ siseselt ühised seisukohad välja selgitatud ning seejärel võime juba organiseeritult ja kogukonna mandaadiga minna EIS-iga suhtlema ja loodetavasti leiame läbirääkimistes mingi kompromissi, mis rahuldaks mõlema poole soove ja vajadusi.

Kes tõesti kõigile sobiva kompromissi leidmisse ei usu, neile jääb alati IANA-le ja ICANN-ile kirjutamise võimalus.


Rubriigid: Meie tegemistest, sildid: , , , , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Kommenteerimine on suletud